Ahmetcan Kaplan - Knieblessure - 28-07-2026
Blessure-Index
Ahmetcan Kaplan • Blessureanalyse
Analyse & interpretatie BGI
Een terugkerende fysieke zwakke plek bepaalt in belangrijke mate het blessureprofiel van Ahmetcan Kaplan. In totaal staan 7 blessures en 512 dagen afwezigheid geregistreerd, waarbij de langste episode 401 dagen duurde. Vooral knie valt op: klachten in dat gebied zijn 3 keer geregistreerd en vormen daarmee een terugkerend aandachtspunt. Positief is dat 25/26 duidelijk rustiger verliep dan zijn historische gemiddelde, met 1 blessure en 50 dagen afwezigheid. Daartegenover staan 0 wedstrijden en 0 speelminuten in 25/26. Met een BGI van 79,3 blijft de historische blessurelast zwaar meewegen en valt hij in de categorie verhoogd risico, maar de recente ontwikkeling is gunstiger. Voor de teamselectie blijft zijn verleden een aandachtspunt, zonder dat het bij vergelijkbare sportieve alternatieven automatisch reden is om hem af te schrijven.
Blessuregevoeligheidsindex
BGI-score
Verhoogd risicoKaplan valt in de bandbreedte 60-79.
Score is opgebouwd uit
Spelers die veel wedstrijden en minuten hebben gehaald krijgen daarnaast een correctie: bewezen beschikbaarheid drukt de score iets omlaag.
Speleranalyse
Blessureprofiel
Uitleg
BGI-legenda
De Blessuregevoeligheidsindex meet hoe structureel blessuregevoelig, belastbaar en fysiek betrouwbaar een speler is op basis van historische en actuele data.
Score neemt mee
- Zwaarte - duur en ernst van blessures
- Herhaling - terugkerende blessures in dezelfde regio
- Spreiding - over hoeveel seizoenen verspreid
- Hoe actueel - recent of vooral verleden tijd
Definities
Indicator van historisch en actueel blessurerisico. Geen medische diagnose.
Blessure historie
| seizoen | Blessure | van | tot | dagen |
|---|---|---|---|---|
|
2025/26
13.04.26
-
02.06.26
|
Edeem in de knie | 50 | ||
|
2025/26
12.04.26
-
02.06.26
|
Edeem in de knie | 51 | ||
|
2024/25
15.02.25
-
19.02.25
|
Ziek | 4 | ||
|
2024/25
10.08.24
-
17.09.24
|
Rust | 38 | ||
|
2024/25
20.07.24
-
31.07.24
|
Trainingsachterstand | 11 | ||
|
2023/24
09.06.24
-
13.06.24
|
Verrekking aan de richel | 4 | ||
|
2023/24
15.03.24
-
16.03.24
|
Dijblessure | 1 | ||
|
2022/23
19.09.22
-
25.10.23
|
Knieblessure | 401 | ||
|
2021/22
26.03.22
-
02.04.22
|
Bandenblessure | 7 | ||
|
2021/22
02.08.21
-
06.08.21
|
Lichte blessure | 4 | ||
|
2020/21
13.05.21
-
17.05.21
|
Coronavirus | 4 | ||
|
2020/21
03.12.20
-
17.12.20
|
Coronavirus | 14 | ||
| Totaal | 12 blessures | — | — | 589 |
Seizoens blessureinformatie
| seizoen | club | WedstrijdenWed. | MinutenMin. | blessures | Dagen geblesseerddagen |
|---|---|---|---|---|---|
|
2026/27
Ajax Amsterdam
1
Blessure
|
Ajax Amsterdam | 0 | 0 | 14 | |
|
2025/26
Ajax Amsterdam
1
Blessure
|
Ajax Amsterdam | 0 | 0 | 50 | |
|
2025/26
Ajax Amsterdam U21
1
Blessure
|
Ajax Amsterdam U21 | 3 | 270 | 50 | |
|
2025/26
NEC Nijmegen
1
Blessure
|
NEC Nijmegen | 30 | 2.432 | 50 | |
|
2024/25
Ajax Amsterdam
3
Blessures
|
Ajax Amsterdam | 12 | 847 | 53 | |
|
2024/25
Ajax Amsterdam U21
3
Blessures
|
Ajax Amsterdam U21 | 3 | 225 | 53 | |
|
2023/24
Ajax Amsterdam
2
Blessures
|
Ajax Amsterdam | 13 | 1.074 | 5 | |
|
2023/24
Ajax Amsterdam U21
2
Blessures
|
Ajax Amsterdam U21 | 11 | 697 | 5 | |
|
2022/23
Ajax Amsterdam
1
Blessure
|
Ajax Amsterdam | 0 | 0 | 401 | |
|
2022/23
Trabzonspor
1
Blessure
|
Trabzonspor | 0 | 0 | 401 | |
|
2021/22
Trabzonspor
2
Blessures
|
Trabzonspor | 18 | 1.218 | 11 | |
|
2020/21
Trabzonspor
2
Blessures
|
Trabzonspor | 0 | 0 | 18 | |
|
Totaal
12
Blessures
|
- | 90 | 6.763 | 12 | 512 |
Kaarten-index
Ahmetcan Kaplan • Disciplineanalyse
Analyse & interpretatie KI
Voor Ahmetcan Kaplan tekent zich een disciplineprofiel af met hoog kaartenrisico. Over 7 seizoenen verzamelde hij 20 gele kaarten, 1 keer tweede geel en 1 directe rode kaart, goed voor 0,326 kaartmomenten per 90 minuten. Dat is relatief hoog voor verdedigers. Het patroon is herkenbaar maar niet constant: kaarten keren over meerdere seizoenen terug, zonder ieder jaar even nadrukkelijk aanwezig te zijn. Het kaartentempo in 25/26 bleef ongeveer in lijn met zijn carrièregemiddelde: 10 kaartmomenten in 2.702 minuten. Dat er naast geel ook tweede gele en directe rode kaarten in zijn historie staan, verhoogt de ernst van het profiel. Voor fantasy-managers is dit een reëel risico op minpunten en mogelijke afwezigheid door schorsing, zeker bij vergelijkbare sportieve alternatieven.
Kaplan valt in de bandbreedte 60-79.
Score is opgebouwd uit
Rode en tweede-gele kaarten wegen zwaarder mee dan een gele kaart, en tellen extra als ze zich vaker herhalen.
Disciplineprofiel
- Hoogste seizoenstotaal geel10 geel
- Hoogste seizoenstotaal geel/rood1 geel/rood
- Hoogste seizoenstotaal rood1 rood
- Gemiddeld gele kaarten per seizoen2,9 geel
- Gemiddeld rode kaarten per seizoen0,1 rood
Uitleg
KI-legenda
De Kaarten-index meet het structurele kaartenrisico van een speler op basis van frequentie, patroon, recentheid en de ernst van ontvangen kaarten.
Score neemt mee
- Frequentie - aantal kaarten per 90 minuten.
- Patroon - spreiding van kaarten over meerdere seizoenen
- Recentheid - recente kaarten wegen zwaarder mee
- Ernst - rood en 2x geel wegen zwaarder dan geel
Kaarttypen
Indicator van historisch disciplinegedrag. Geen voorspelling of beoordeling van intentie.
Seizoens discipline-informatie
| seizoen | club | Duels | MinutenMin. | Geel | G/R | Rood |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
2026/27
Ajax Amsterdam
|
Ajax Amsterdam | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
2025/26
Ajax Amsterdam
|
Ajax Amsterdam | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
2025/26
Ajax Amsterdam U21
|
Ajax Amsterdam U21 | 3 | 270 | 0 | 0 | 0 |
|
2025/26
NEC Nijmegen
|
NEC Nijmegen | 30 | 2.432 | 10 | 0 | 0 |
|
2024/25
Ajax Amsterdam
|
Ajax Amsterdam | 12 | 847 | 3 | 0 | 0 |
|
2024/25
Ajax Amsterdam U21
|
Ajax Amsterdam U21 | 3 | 225 | 2 | 1 | 0 |
|
2023/24
Ajax Amsterdam
|
Ajax Amsterdam | 13 | 1.074 | 3 | 0 | 1 |
|
2023/24
Ajax Amsterdam U21
|
Ajax Amsterdam U21 | 11 | 697 | 1 | 0 | 0 |
|
2022/23
Ajax Amsterdam
|
Ajax Amsterdam | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
2022/23
Trabzonspor
|
Trabzonspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
2021/22
Trabzonspor
|
Trabzonspor | 18 | 1.218 | 1 | 0 | 0 |
|
2020/21
Trabzonspor
|
Trabzonspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totaal | - | 90 | 6.763 | 20 | 1 | 1 |